reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa-messina-francesca-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 lutego 2014

FagorMastercook wznowił produkcję

Od początku tego tygodnia do fabryki wróciły osoby pracujące przy produkcji pralek ładowanych od góry i kuchenek. Działa też tłocznia, a w przyszłym tygodniu ma ruszyć produkcja zmywarek.

Na razie najwięcej zamówień jest na pralki ładowane od góry i pracy w tym dziale powinno wystarczyć na dwa miesiące, ale by utrzymać stałą, płynną produkcję niezbędny jest zewnętrzny inwestor – czytamy w portalu tuwroclaw.com. Przedstawiciele FagorMastercook zapewniają, że już wkrótce poznamy firmę, która przejmie wrocławski zakład.

Wśród chętnych do przejęcia fabryki we Wrocławiu wymienia się wiele firm, zainteresowani to między innymi Amica, Cevital, Haier czy Hisense.

Na razie pieniądze przyszły z Francji od spółki FagorBrandt. Pierwsza transza wynosi 20 mln PLN, natomiast cała kwota ma wynieść dwa razy tyle. Otrzymane pieniądze pozwoliły na zakup komponentów niezbędnych do produkcji oraz na wypłacenie zaległych wynagrodzeń. Pracownicy FagorMastercook otrzymali pensje styczniowe i 30% grudniowych.

---
Źródło: tuwroclaw.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2