reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 lutego 2014

Cormay zaprezentował prototyp BlueBoxa

W czwartek, 13 lutego, firma pokazała działający prototyp innnowacyjnego analizatora krwi. Proces industrializacji urządzenia, przy współpracy z austriacką firmą Wild, już się rozpoczął.

Prototyp ma bardzo dobre wynik w porównaniu z konkurencyjnymi produktami i urządzeniami – informował Tomasz Tuora, prezes spółki Cormay podczas spotkania z inwestorami indywidualnymi.

Koszty industrializacji szacowane są na ok. 2,6 mln EUR z czego industrializacja urządzenia to ok. 0,7 mln EUR, koszty oprogramowania to kolejne 0,7 mln EUR, a przygotowanie do masowej produkcji plastikowych paneli jednorazowych to koszt ok. 1,2 mln EUR. Zgodnie z przedstawionym harmonogramem pilotażowa produkcja ma ruszyć w trzecim kwartale 2015 roku.

Blue Box ma możliwość przeprowadzania ponad 100 różnych testów (w porównaniu do ok. 26 testów, które można wykonać urządzeniem amerykańskiej firmy Abaxis). Proces walidacji końcowego urządzenia w Europie to kwestia około miesiąca, w USA proces ten trwa dłużej – około 2 lat, ale zgodnie z informacjami ze spółki urządzenie może być dopuszczone na rynek amerykański w 2016 roku.

---
Źródło: DM Trigon

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2