reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© viktor-gmyria-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 lutego 2014

BioNanoPark rozbuduje obiekty za 33,6 mln PLN

Technopark Łódź podpisał umowę z polsko-czeskim konsorcjum Block na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu BioNanoPark.

Nowy budynek w Technoparku pomieści siedem wysokospecjalistycznych laboratoriów w tym, Laboratorium Badań Strukturalnych Nanomateriału i Laboratorium Medycyny Spersonalizowanej. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać ostatecznie, bo jego szczegółowy projekt dopiero powstanie w ramach podpisanej dziś umowy. Wiadomo natomiast - w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy projektu - że bryła budynku będzie nietypowa ze względu na kulisty kształt Laboratorium Symulacji Molekularnych.

Laboratorium to stanie się najważniejszym elementem powstającej tu unikatowej bazy naukowo-badawczej. Jego podstawę stanowić będzie Analizator Rzeczywistych Układów Złożonych (ARUZ), którego konstrukcja i założenia projektowe zostały opracowane na Politechnice Łódzkiej. ARUZ umożliwi badanie w czasie rzeczywistym reakcji zachodzących w złożonych układach molekularnych i submolekularnych.Nowy budynek o powierzchni ponad 4000 m2 wraz z infrastrukturą jest elementem finansowanego w głównej mierze z unijnych środków projektu BioNanoPark, w ramach którego powstało w Technoparku nowoczesne centrum badawczo-wdrożeniowe. W ubiegłym roku udało się pozyskać kolejne unijne środki na rozszerzenie projektu. W efekcie powstał plan budowy laboratoriów częściowo oparty na koncepcji Europejskiego Centrum Bio- i Nanotechnologii Politechniki Łódzkiej oraz dwóch dodatkowych laboratoriów zaproponowanych przez Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Nowe laboratoria będą uzupełnieniem dla obecnie funkcjonujących, stanowiących jedyne tak kompleksowe centrum wdrożeniowe dla przemysłu w Polsce.

Wkład własny przy finansowaniu nowego zadania (BioNanoPark+) w ramach projektu BioNanoPark zapewniło dwóch największych udziałowców Technoparku: Województwo Łódzkie i Miasto Łódź.

---
Źródło: © Technopark Łódź

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2