reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia Przemysł elektroniczny | 12 lutego 2014

Nokia z Androidem

Fińska spółka jeszcze w tym miesiącu planuje debiut pierwszego w ofercie smartfona wyposażonego w system operacyjny Android.

Inżynierowie Nokii pracowali nad smartfonem z Androidem jeszcze zanim Microsoft zdecydował o kupnie biznesu telefonów komórkowych Nokii – pisze powołując się na anonimowe źródła związane ze sprawą „Financial Times”. Premiera urządzenia ma się odbyć podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, które rozpoczynają się 24 lutego. Smartfon o nazwie Normandy lub Nokia X będzie korzystał z wersji Androida, która nie pozwala na korzystanie z usług Google.

Według szacunków firmy IDC, system Android był zainstalowany na 93% nowych smartfonów sprzedanych w 2013 roku. Biorąc pod uwagę fakt, że urządzenia niskobudżetowe stanowią coraz większy procent sprzedawanych smartfonów (szczególnie na rynkach wschodzących), a system Windows Phone nie działa jeszcze na tanich urządzeniach, decyzja Nokii wydaje się być bardzo logiczna.

Co więcej, świat obiegł ostatnio komentarz Steve'a Wozniaka, współzałożyciela Apple, który powiedział, że nie ma powodów, by także Apple nie wprowadziło na rynek smartfona z Androidem.

---
Źródło: Financial Times

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1