reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Politechnika Warszawska Nauka | 30 stycznia 2014

Umowa na budowę CEZAMATu podpisana

Politechnika Warszawska 28 stycznia podpisała z konsorcjum firm IDS-BUD S.A. i korporacją Altis-Holding kontrakt na budowę Laboratorium Centralnego CEZAMAT.

Jeszcze w grudniu pisaliśmy o problemach wokół budowy jednego z najnowocześniejszych ośrodków badawczych nanotechnologii i zaawansowanych materiałów w Europie. Wówczas Marek Marchut, przedstawiciel PW i CEZAMAT-u, informował, że wszyscy są gotowi na podpisanie umowy, czekano tylko na zakończenie kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jak widać, nie trzeba było realizować scenariuszy, w razie gdyby kontrola nie przebiegła pozytywnie i umowa jest już podpisana. Czas jest tu kluczowym czynnikiem, bowiem z zakończeniem budowy i rozliczeniem projektu musimy zdążyć do grudnia 2015 roku, gdyż tego wymaga Unia, która przyznała 320 mln PLN na CEZAMAT.

CEZAMAT to olbrzymi projekt, w ramach którego ma powstać kompleks badawczy służący prowadzeniu interdyscyplinarnych badań nad przyszłościowymi materiałami i technologiami. Naukowcy i przedsiębiorcy mieliby tam dostęp do ultranowoczesnych narzędzi, które pomogłyby w realizacji innowacyjnych przedsięwzięć.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2