reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa-messina-francesca-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 stycznia 2014

Google sprzedaje Motorolę

Nabywcą jest chińskie Lenovo, a kwota transakcji to 2,91 mld USD. Decyzja została ogłoszona w środę.

Google zamknęło transakcję przejęcia Motoroli w 2012 roku wydając na to 12,5 mld USD. Nawet jeśli odliczymy sprzedaż Motorola Home (dział zajmujący się m.in. produkcją dekoderów i odtwarzaczy multimedialnych) firmie Arris w grudniu 2012 roku za 2,35 mld USD – Google wciąż zostaje ponad 7 mld USD różnicy. Z drugiej strony Google zachowuje prawo do większości patentów Motoroli, a to właśnie było jednym z ważniejszych powodów przejęcia Motorola Mobility.

Właścicielem Motorola Mobility zostanie chiński producent komputerów, firma Lenovo. Lenovo wzmocni swoją pozycję na rynku smartfonów, szczególnie w Ameryce, gdzie marka Motorola jest doskonale rozpoznawalna.

- Ten ruch pozwoli Google na poświęcenie naszej energii na rozwój innowacyjnych rozwiązań w ekosystemie Android, co przyniesie korzyści wszystkim użytkownikom smartfonów na całym świecie – komentuje Larry Page na oficjalnym blogu Google. Google nie odżegnuje się jednak od hardware'u. Page wspomina o możliwościach jakie przynosi rynek urządzeń wearables (elektroniki do noszenia) i automatyki domowej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-1