reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Basf Przemysł elektroniczny | 28 stycznia 2014

Basf chce przyciągnąć studentów do pracy w nowym zakładzie

Na Politechnice Wrocławskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy BASF Polska ze studentami. Współpraca z uczelniami związana jest z budowaną w Środzie Śląskiej fabryką katalizatorów.

Do 2016 roku w fabryce znajdzie pracę ok. 400 osób. Na spotkaniu najliczniej reprezentowana była grupa studentów chemii, niemniej firma BASF poszukuje specjalistów wielu dziedzin, w tym m.in. absolwentów mechaniki i robotyki. W przyszłości planowane jest również podjęcie współpracy z ponadgimnazjalnymi szkołami technicznymi w regionie.

- Nasze spotkanie jest oficjalną inauguracją współpracy z Politechniką Wrocławską. To dla nas kluczowa uczelnia ze względu na profil kształcenia i lokalizację – powiedziała Sylwia Szmidt, kierownik działu personalnego w BASF Polska.

Przypomnijmy: całkowita wartość inwestycji w zakłady produkcji katalizatorów samochodowych ma wynieść 150 mln EUR do 2016 roku. Fabryka o ogólnej powierzchni 40 tys. m2 powstaje w Środzie Śląskiej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej niedaleko Wrocławia.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-2