reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© edhar-yralaits-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 stycznia 2014

Google i Samsung podpisały umowę patentową

Umowa podpisana w niedzielę dotyczy istniejących oraz zgłaszanych i rejestrowanych patentów obydwu firm na przestrzeni najbliższych 10 lat.

Dwaj giganci doszli do porozumienia dotyczącego uznania wzajemnych patentów, co przełoży się na mniejszą ilość procesów. Potwierdza to Allen Lo, doradca patentowy Google’a - Pracując razem na zasadach zawartego porozumienia, firmy mogą zmniejszyć częstotliwość sporów i zamiast tego, skupić się na rozwoju innowacyjności.- Z kolei Seungho Ahn, szef działu własności intelektualnej Samsunga komentuje porozumienie następująco- Samsung i Google pokazują, że w branży można osiągnąć więcej dzięki współpracy, niż angażowaniu się w niepotrzebne spory patentowe.

Dzięki umowie, Samsung i Google zyskały dostęp do swoich portfolio patentowych, co umożliwi głębszą współpracę w dziedzinie badań i rozwoju nad obecnymi i przyszłymi produktami oraz technologiami – czytamy w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1