reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© enruta-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 stycznia 2014

Viessmann zainwestuje w Legnicy

Firma Viessmann Technika Grzewcza rozbuduje linię technologiczną w legnickiej fabryce i zatrudni nowe osoby.

W zeszłym tygodniu f irma Viessmann Technika Grzewcza otrzymała nowe zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zezwolenie odebrał wiceprezes Viessmann Gerhard Bastet i członek zarządu Tomasz Tomczak.

- Legnica i tutejszy zakład jest strategicznym miejscem dla grupy Viessmann – portal.legnica.eu cytuje Basteta Gerharda, wiceprezesa firmy. – Mamy dalsze plany rozwojowe na terenie LSSE.
Viessmann planuje uruchomienie produkcji przewodów i wiązek do kondensacyjnych kotłów wiszących z wykorzystaniem najnowszych technologii w swoim zakładzie w podstrefie Legnica. W związku z inwestycją firma zwiększy zatrudnienie o 10 pracowników. W tej chwili w zakładzie pracuje 470 osób.

Grupa Viessmann jest jednym z wiodących, międzynarodowych producentów systemów techniki grzewczej. Rodzinna firma założona w 1917 roku zatrudnia obecnie około 10 600 pracowników. Obrót całej grupy wynosi 1,89 mld EUR. Ponad 54% sprzedaży urządzeń marki Viessmann jest generowane poza granicami Niemiec. Firma ma 27 zakładów produkcyjnych w 11 krajach, biura handlowe w 74 państwach oraz sieć dystrybucyjną 120 oddziałów handlowych na całym świecie.

---
Źródło: Legnica SSE

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-2