reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic-_dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 stycznia 2014

Z Ericssona do Microsoftu?

Nie ustają spekulacje, kto zajmie stanowisko szefa Microsoftu. Wśród kandydatów wymienia się Hansa Vestberga, obecnego dyrektora generalnego Ericsson AB – donosi Bloomberg.

Microsoft rozważa osobę Hansa Vestberga na stanowisko szefa spółki po ustąpieniu Steve’a Ballmera.
Poprzednio na ławce kandydatów pojawił się Allan Mulally, szef Forda, ale Mullay w zeszłym tygodniu zadeklarował chęć pozostania w samochodowym koncernie, więc szanse na pozyskanie go są niewielkie. Wśród potencjalnych następców wymienia się też osoby z Microsoftu: Satya Nadella i Tony’ego Batesa.

- Nigdy nie komentujemy plotek ani spekulacji – powiedział Ola Rembe, rzecznik Ericssona. Podobnej odpowiedzi udzielił przedstawiciel Microsoftu.

Hans Vestberg ma 48 lat i pracuje w Ericssonie od ponad 25 lat. Podczas jego rządów Ericsson rozwiązał joint venture z Sony i przejął od Microsoftu technologię Mediaroom IPTV.

---
Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2