reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© shawn-hempel-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 stycznia 2014

Intel nie otworzy nowej fabryki

Budynki amerykańskiego koncernu w Chandler w Arizonie pozostają puste, ponieważ firma postanowiła nie uruchamiać produkcji w Fab 42, gdzie miały powstawać układy w technologii 14 nm.

Powodem decyzji jest spadający popyt na komputery stacjonarne. Ocenia się, że Intel wykorzystuje w tej chwili 70% swoich mocy produkcyjnych.

Budowa fabryki zakończyła się w zeszłym roku, ale w środku brak pracowników i urządzeń do produkcji chipów. Dziś wiadomo tylko, że Fab 42 ma być wykorzystany na potrzeby przyszłych technologii w bliżej nieokreślonej przyszłości, a produkcja w 14 nm ma być uruchomiona w innej fabryce w Chandler, wytwarzającej obecnie układy w 22 nm.

Intel w 2011 roku zapowiedział, że zainwestuje 5 mld USD w zakład w Arizonie i że będzie to najbardziej zaawansowana fabryka na świecie produkująca układy scalone.

---
Źródło: electronics360.globalspec.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2