reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© shawn-hempel-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 stycznia 2014

Intel nie otworzy nowej fabryki

Budynki amerykańskiego koncernu w Chandler w Arizonie pozostają puste, ponieważ firma postanowiła nie uruchamiać produkcji w Fab 42, gdzie miały powstawać układy w technologii 14 nm.

Powodem decyzji jest spadający popyt na komputery stacjonarne. Ocenia się, że Intel wykorzystuje w tej chwili 70% swoich mocy produkcyjnych.

Budowa fabryki zakończyła się w zeszłym roku, ale w środku brak pracowników i urządzeń do produkcji chipów. Dziś wiadomo tylko, że Fab 42 ma być wykorzystany na potrzeby przyszłych technologii w bliżej nieokreślonej przyszłości, a produkcja w 14 nm ma być uruchomiona w innej fabryce w Chandler, wytwarzającej obecnie układy w 22 nm.

Intel w 2011 roku zapowiedział, że zainwestuje 5 mld USD w zakład w Arizonie i że będzie to najbardziej zaawansowana fabryka na świecie produkująca układy scalone.

---
Źródło: electronics360.globalspec.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1