reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Energa Operator Przemysł elektroniczny | 15 stycznia 2014

Energa-Operator zainstaluje kolejne 450 tys. inteligentnych liczników

Firma podpisała umowę z konsorcjum firm Systemy Pomiarowe Elgama, UAB Sigma Telas Energy oraz UAB Elgama-Elektronika, które zwyciężyło w przetargu na dostawę urządzeń. Wartość kontraktu to 87 mln PLN netto.

Rozpoczęcie montażu urządzeń ma nastąpić w drugim kwartale 2014 roku.

Zwycięskie w obecnym przetargu konsorcjum zaoferowało urządzenia firmy Sagemcom działające w otwartym standardzie PRIME, który pozwala na montaż urządzeń różnych producentów. Uzyskane w obecnym postępowaniu ceny są średnio o około 35% niższe, niż miało to miejsce w pierwszym postępowaniu zakupowym prowadzonym przez spółkę w 2012 roku – informuje Energa w komunikacie.

Dotychczas w ramach programu inteligentnego opomiarowania Energa-Operator zamówiła i kończy instalację 400 tys. liczników w kilkudziesięciu miejscowościach na całym obszarze działania spółki. Z tej liczby już ponad 340 tys. urządzeń zostało już skomunikowanych z systemem informatycznym i na bieżąco przesyła dane pomiarowe. Dostawcą urządzeń było konsorcjum Arcus SA i T-matic sp. z o.o.

---
Źródło: Energa

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2