reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nyul-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 stycznia 2014

Prezes Vedii Przedsiębiorcą Roku

Mirosław Włodarczyk szefuje giełdowej spółce, która produkuje przenośne urządzenia elektroniczne w strefie przemysłowej Shenzhen w Chinach. Vedia w ciągu trzech lat zwiększyła obroty dziesięciokrotnie.

Mirosław Włodarczyk zdobył tytuł Przedsiębiorcy Roku w rankingu organizowanym przez „Puls Biznesu”. Czytelnicy zagłosowali na prezesa spółki, która istnieje na rynku zaledwie od 2007 roku. W ten sposób lider rankingu pokonał takich biznesmenów jak Zygmunt Solorz czy Adam Góral.

Mirosław Włodarczyk zaczynał od sprowadzania elektroniki z Chin. Potem jednak postawił na produkcję w Chinach zarządzaną z Polski. - Stwierdziliśmy, że warto stworzyć przedsiębiorstwo, które nie będzie tylko sprowadzać z Chin, ale otworzy firmę na miejscu, żeby kontrolować jakość, wzornictwo i logistykę – opowiada w „Pulsie Biznesu” Mirosław Włodarczyk.

Vedia S.A. powstała w 2007 roku. W 2009 roku Vedia wzięła udział w Consumer Electronics Show, największych na świecie międzynarodowych targach poświęconych elektronice konsumenckiej oraz nowym technologiom. Dwa lata później firma nawiązała współpracę z chińskim producentem urządzeń elektronicznych, czego efektem było wspólne powołanie firmy New Dragon Electronic Limited z siedzibą w Hongkongu. Umożliwiło to sprzedaż jej produktów na rynku chińskim. Środki pozyskane z emisji obligacji przeznaczono na zakup kolejnych linii produkcyjnych. W ofercie spółki znajdują się odtwarzacze audio i audio-wideo, słuchawki, czytniki książek elektronicznych oraz tablety z systemem operacyjnym Android.

Skonsolidowane przychody w 2012 roku wyniosły niemal 65 mln PLN, prognoza na 2013 rok to 70 mln PLN.

---
Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2