reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Electronics Przemysł elektroniczny | 10 stycznia 2014

LG na CES 2014

Wprowadzając telewizory OLED, ULTRA HD oraz Smart TV z systemem OS, firma LG dąży do zajęcia pozycji lidera na rynku telewizorów – czytamy w komunikacie.

Nowo mianowany prezes działu Home Entertainment firmy LG Electronics, H.H. (Hyun-hwoi) Ha, planuje jednocześnie poszerzenie oferty telewizorów ULTRA HD oraz Smart TV o produkty wyróżniające się innowacyjnością.

- Przewiduje się, że w roku 2014 ostatecznie wystartuje rynek telewizorów OLED. Jesteśmy przekonani, że dzięki solidnym fundamentom prac badawczo-rozwojowych oraz otwarciu nowoczesnych zakładów produkcyjnych w strategicznych krajach na całym świecie, firma LG dysponuje odpowiednim potencjałem i będzie wytyczać kierunki rozwoju rynku telewizorów OLED- powiedział H.H. (Hyun-hwoi) Ha. - W tym roku będziemy też świadkami wprowadzenia przez LG wyjątkowych, nowych modeli telewizorów ULTRA HD oraz Smart TV, wyposażonych w nowy system operacyjny webOS, który pozwala na komfortowe korzystanie z inteligentnych funkcji.Firma LG Electronics na targach w Las Vegas zaprezentowała telewizor OLED z elastycznym ekranem. Urządzenie daje widzom możliwość regulowania kąta zakrzywienia ekranu. - Telewizor LG OLED z elastycznym ekranem jest tak innowacyjny, że trudno go opisać słowami, po prostu trzeba go zobaczyć w rzeczywistości – mówi H. H. (Hyun-hwoi) Ha, prezes i dyrektor generalny działu Home Entertainment firmy LG. - To, co było płaskie staje się zakrzywione i elastyczne. A firma LG kontynuuje ewolucję telewizorów i jednocześnie otwiera jej nowy etap.

W zeszłym roku na targach CES firmy LG i Samsung rywalizowały w sektorze wielkoformatowych telewizorów. W tym roku głośno jest o ekranach z regulowanym zakrzywieniem. Krzywiznę ekranu 77-calowego telewizora LG OLED można regulować pilotem odpowiednio do upodobań widza. Zakres regulacji krzywizny ustalono z uwzględnieniem czynników decydujących o realizmie doznań wzrokowych, takich jak przekątna ekranu oraz odległość odbiorcy od telewizora.LG podkreśla też, że w kluczowych regionach świata rozszerzyła produkcję fabryk o telewizory OLED, tworząc ich globalną sieć produkcyjną. W zakładach LG w Brazylii, Chinach, Polsce i Tajlandii została już uruchomiona ich realizacja, a jeszcze w tym roku rozpocznie działalność fabryka w Meksyku, która będzie wytwarzać telewizory OLED na rynek Ameryki Północnej.

LG zwraca też uwagę na uproszczenie funkcjonalności Smart TV. Najnowszy system operacyjny webOS do telewizorów Smart TV został wyposażony w intuicyjny interfejs użytkownika, który można obsługiwać w nieskomplikowany sposób. Ponadto nowa platforma umożliwia programistom niezwykle łatwe tworzenie aplikacji oraz zwiększa kompatybilność telewizorów LG Smart TV z innymi urządzeniami – informuje LG.

Na targach CES 2014 LG zaprezentowało też opaskę LG Lifeband Touch oraz słuchawki LG Heart Rate Earphones, czyli produkty dzięki którym firma wkracza na rynek sprzętu pomagającego w utrzymaniu formy fizycznej. Opaska Lifeband Touch jest inteligentnym rejestratorem aktywności, który ma wygodny kształt oraz jest kompatybilny z pulsometrami, a także ze smartfonami. Natomiast innowacyjne słuchawki Heart Rate Earphones pozwalają na wygodny pomiar tętna podczas wykonywania ćwiczeń.

---
© LG
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-2