reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Electronics Przemysł elektroniczny | 10 stycznia 2014

LG na CES 2014

Wprowadzając telewizory OLED, ULTRA HD oraz Smart TV z systemem OS, firma LG dąży do zajęcia pozycji lidera na rynku telewizorów – czytamy w komunikacie.

Nowo mianowany prezes działu Home Entertainment firmy LG Electronics, H.H. (Hyun-hwoi) Ha, planuje jednocześnie poszerzenie oferty telewizorów ULTRA HD oraz Smart TV o produkty wyróżniające się innowacyjnością.

- Przewiduje się, że w roku 2014 ostatecznie wystartuje rynek telewizorów OLED. Jesteśmy przekonani, że dzięki solidnym fundamentom prac badawczo-rozwojowych oraz otwarciu nowoczesnych zakładów produkcyjnych w strategicznych krajach na całym świecie, firma LG dysponuje odpowiednim potencjałem i będzie wytyczać kierunki rozwoju rynku telewizorów OLED- powiedział H.H. (Hyun-hwoi) Ha. - W tym roku będziemy też świadkami wprowadzenia przez LG wyjątkowych, nowych modeli telewizorów ULTRA HD oraz Smart TV, wyposażonych w nowy system operacyjny webOS, który pozwala na komfortowe korzystanie z inteligentnych funkcji.Firma LG Electronics na targach w Las Vegas zaprezentowała telewizor OLED z elastycznym ekranem. Urządzenie daje widzom możliwość regulowania kąta zakrzywienia ekranu. - Telewizor LG OLED z elastycznym ekranem jest tak innowacyjny, że trudno go opisać słowami, po prostu trzeba go zobaczyć w rzeczywistości – mówi H. H. (Hyun-hwoi) Ha, prezes i dyrektor generalny działu Home Entertainment firmy LG. - To, co było płaskie staje się zakrzywione i elastyczne. A firma LG kontynuuje ewolucję telewizorów i jednocześnie otwiera jej nowy etap.

W zeszłym roku na targach CES firmy LG i Samsung rywalizowały w sektorze wielkoformatowych telewizorów. W tym roku głośno jest o ekranach z regulowanym zakrzywieniem. Krzywiznę ekranu 77-calowego telewizora LG OLED można regulować pilotem odpowiednio do upodobań widza. Zakres regulacji krzywizny ustalono z uwzględnieniem czynników decydujących o realizmie doznań wzrokowych, takich jak przekątna ekranu oraz odległość odbiorcy od telewizora.LG podkreśla też, że w kluczowych regionach świata rozszerzyła produkcję fabryk o telewizory OLED, tworząc ich globalną sieć produkcyjną. W zakładach LG w Brazylii, Chinach, Polsce i Tajlandii została już uruchomiona ich realizacja, a jeszcze w tym roku rozpocznie działalność fabryka w Meksyku, która będzie wytwarzać telewizory OLED na rynek Ameryki Północnej.

LG zwraca też uwagę na uproszczenie funkcjonalności Smart TV. Najnowszy system operacyjny webOS do telewizorów Smart TV został wyposażony w intuicyjny interfejs użytkownika, który można obsługiwać w nieskomplikowany sposób. Ponadto nowa platforma umożliwia programistom niezwykle łatwe tworzenie aplikacji oraz zwiększa kompatybilność telewizorów LG Smart TV z innymi urządzeniami – informuje LG.

Na targach CES 2014 LG zaprezentowało też opaskę LG Lifeband Touch oraz słuchawki LG Heart Rate Earphones, czyli produkty dzięki którym firma wkracza na rynek sprzętu pomagającego w utrzymaniu formy fizycznej. Opaska Lifeband Touch jest inteligentnym rejestratorem aktywności, który ma wygodny kształt oraz jest kompatybilny z pulsometrami, a także ze smartfonami. Natomiast innowacyjne słuchawki Heart Rate Earphones pozwalają na wygodny pomiar tętna podczas wykonywania ćwiczeń.

---
© LG

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-1