reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 09 stycznia 2014

Intel na CES 2014

Urządzenia do noszenia na ciele, komputer wielkości karty SD czy nowa marka Intel Security – między innymi to prezentuje Intel podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas.

CEO firmy Intel, Brian Krzanich, przedstawił listę produktów, inicjatyw i partnerstw strategicznych, których celem jest przyspieszenie rozwoju na polu urządzeń mobilnych i urządzeń do noszenia na ciele (wearables) oraz zwiększenie możliwości konstruktorów.

Według szefa Intela bezpieczeństwo jest zbyt ważne, by pomijać je w jakimkolwiek urządzeniu. Świat wchodzi w nową erę, gdzie najważniejsze staje się integrowanie technologii w życie codzienne ludzi, tak, by oferować im funkcjonalność dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Jako przykłady, CEO Intela przytoczył kilka intuicyjnych technologii angażujących zmysły, które Intel wprowadzi na rynek jeszcze w tym roku. Przykładem może być nowa rodzina produktów i oprogramowania, które dają komputerom zmysły podobne do ludzkich, nazwana Intel RealSense.

Krzanich, podczas przemówienia otwierającego CES, omówił również dwie kwestie ważne dla całego przemysłu elektronicznego: bezpieczeństwo danych i urządzeń oraz handel minerałami, wydobywanymi w dotkniętej wojną Demokratycznej Republice Konga. Intel wdrożył specjalne procedury wewnątrz swojego kanału dostawczego, by mieć pewność, że źródła – huty wytwarzające surowce do produkcji mikroprocesorów – nie finansują konfliktu w Demokratycznej Republice Konga. Krzanich wezwał wszystkich producentów sprzętu elektronicznego, by wspomogli wysiłki Intela.

- Dwa lata temu powiedziałem kilku moim kolegom, że musimy obrać wielki cel - metale używane w produkcji naszych mikroprocesorów mają być „bezkonfliktowe” – powiedział Krzanich. - Poczuliśmy się zobowiązani do wprowadzenia zmian w naszym łańcuchu dostaw, by mieć całkowitą pewność, że nasze produkty w żaden sposób nie będą finansowym wsparciem dla okrucieństw w Demokratycznej Republice Konga. Ten cel został już osiągnięty, lecz wiemy, że to dopiero początek naszej drogi. Będzie kontynuować ścisłą kontrolę naszych dostawców i rozwiązywać nowe problemy.

Intel Inside w urządzeniach do noszenia na ciele

Intel chce też przyspieszyć rozwój elektroniki do noszenia na ciele. Intel tworzy prototypowe urządzenia i platformy, stanowiące przykład dla producentów zainteresowanych masową produkcją urządzeń wearable. CEO Intela zaprezentował takie właśnie prototypy: inteligentne słuchawki z czujnikiem biometrycznym do zastosowania w sporcie, inteligentny zestaw słuchawkowy, który może integrować się z innymi urządzeniami i aplikacjami oraz inteligentna bezprzewodowa ładowarka.

Brian Krzanich zapowiedział również wprowadzenie nowych, tanich platform, które umożliwią tworzenie innowacyjnych i niedrogich urządzeń wearable z opcją łączności bezprzewodowej dla użytkowników indywidualnych i małych firm.

Podkreślając ten punkt swojego wystąpienia, Krzanich zaprezentował Intel Edison, nowy komputer oparty na procesorze Intel Quark, zamknięty w obudowie o formacie karty SD, z możliwością łączności bezprzewodowej i obsługą wielu systemów operacyjnych. Intel Edison przyspieszy rozwój innowacyjnych rozwiązań i znacznie ułatwi pracę wynalazcom, projektantom i przedsiębiorcom. Edison ma być dostępny latem tego roku.

- Urządzenia do noszenia na ciele nie są jeszcze rozpowszechnione i popularne, ponieważ nie przydają się w rozwiązywaniu prawdziwych problemów, nie są jeszcze zintegrowane z naszym trybem i stylem życia – powiedział Krzanich. - Chcemy pomóc twórcom urządzeń rozwiązać ten problem. Jeśli coś łączy się z siecią lub przetwarza dane, będzie najlepiej funkcjonować wykorzystując rozwiązania i produkty Intela.

Zwiększone bezpieczeństwo danych i urządzeń

Krzanich zaprezentował markę Intel Security, pod którą zgromadzone zostaną wszystkie usługi i produkty Intela związane z ochroną i bezpieczeństwem. Zdradził również, że wszystkie produkty McAfee zostaną z czasem przemianowane na Intel Security.

- Złożoność problemu zabezpieczenia cyfrowej tożsamości stale rośnie, wraz ze wzrostem wpływu mobilnych urządzeń i aplikacji na nasze codzienne życie – powiedział Krzanich. - Intel zamierza wzmożyć wysiłek, by uczynić przestrzeń cyfrową możliwie jak najbezpieczniejszą i zniwelować wszelkie zagrożenia dla prywatnych danych w urządzeniach mobilnych i urządzeniach do noszenia na ciele.

Krzanich ogłosił, że Intel ma zamiar nieodpłatnie udostępnić cześć oprogramowania McAfee przeznaczonego dla urządzeń mobilnych. Te rozwiązania służą dziś bezpieczeństwu takich urządzeń jak iPhone, iPad i wiele urządzeń z system operacyjnym Android. Więcej szczegółów zostanie ogłoszonych jeszcze w tym miesiącu.

W związku z rosnącą popularnością trendu bring-your-own-device, wiele firm zabrania wykorzystywania do pracy urządzeń opartych na Androidzie, gdyż nie spełniają one wymogów bezpieczeństwa. Intel Security zaprezentuje w tym roku technologię Intel Device Protection dla urządzeń z procesorami Intela i systemem Android, dzięki której sprzęt ten spełni nawet najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, zarówno w użytku domowym, jak i biurowym.


---
© Intel

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2