reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia Solutions and Networks Przemysł elektroniczny | 08 stycznia 2014

NSN wspiera rozwój technologii 5G

Badania nad technologią 5G dostały w grudniu zielone światło od Komisji Europejskiej. NSN, której centrum badawczo-rozwojowe znajduje się między innymi we Wrocławiu, będzie w partnerstwie publiczno-prywatnym pracować nad technologią 5G.

Komisja Europejska zgodziła się na podpisanie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym i utworzenie Stowarzyszenia 5G PPP, które będzie rozwijać technologię 5G oraz przygotowywać się do przyszłej normalizacji systemu i jej komponentów w nowej technologii.

- Jest to ważny krok w kierunku porozumienia w całej branży i technologii 5G - powiedział dr Werner Mohr, szef sojuszu badawczego Nokia Solutions and Networks, który będzie przewodniczył Stowarzyszeniu 5G PPP. – Rozwój LTE będzie kontynuowany przez kolejnych kilka lat. Jednak po 2020 roku będą potrzebne nowe rozwiązania dla rozwoju rynku. Przemysł i środowiska akademickie pracują razem, aby stworzyć wysokiej wydajności technologię 5G – dodał Mohr.

Technologia 5G ma połączyć dotychczasowe rozwiązania stosowane w sieciach i zapewnić dostęp nie tylko do stabilniejszego przesyłu danych, ale też do wielu nowych rozwiązań związanych z różnymi obszarami, m.in. z medycyną.

- 5G to przyszłość branży ICT, dlatego jesteśmy dumni, że właśnie NSN przewodzi 5G PPP Association. To wyraz uznania dla naszych osiągnięć w zakresie badania i rozwoju nowych technologii telekomunikacyjnych. Polska, a w szczególności Wrocław, mają również swój wkład w ten sukces. Centra badawczo-rozwojowe NSN są wśród głównych filarów tworzących najnowocześniejsze rozwiązania wdrażane przez naszą firmę na całym świecie – mówi Bartosz Ciepluch, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii NSN we Wrocławiu.

© NSN

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1