reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© APS SA Przemysł elektroniczny | 03 stycznia 2014

APS SA podpisało umowę z Wodociągami Białostockimi

APS SA jest liderem konsorcjum, które podpisało kontrakt na budowę separatora piasku na terenie białostockiej Oczyszczalni Ścieków. Wartość umowy to ponad 6 mln PLN.

Białostocka spółka dostarczy aparaturę kontrolno-pomiarową i automatyki oraz system nadzoru nad pracą urządzeń technologicznych. APS wykona także prace branży elektrycznej.

- Celem inwestycji jest, zgodne z Ustawą o odpadach, rozwiązanie problemu gospodarki piaskiem odpadowym z aglomeracji białostockiej, pochodzącym z obiektów kanalizacyjnych – mówi Jerzy Busłowski, wiceprezes APS SA. – Obecnie nie prowadzi się w Białymstoku zorganizowanej gospodarki piaskiem odpadowym. Projektowana instalacja umożliwi ten proces.

W Oczyszczalni Ścieków w Białymstoku zostanie zastosowana technologia światowego lidera w tej branży, niemieckiej firmy Huber Technology.

Zarząd APS SA ocenia, że kontrakt z Wodociągami jest dla firmy znaczącą umową, obejmującą pełne spektrum działalności gospodarczej firmy. Prace mają być wykonane do końca września 2014 roku.

Partnerem konsorcjum, które wykona zlecenie Wodociągów jest inna białostocka spółka – Remex. Zakres prac obejmuje budowę budynku wraz z urządzeniami technologicznymi do separacji piasku na terenie oczyszczalni ścieków w Białymstoku wraz z niezbędną infrastrukturą oraz rozbiórkę istniejącego stanowiska do separacji piasku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2