reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bellemedia-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 stycznia 2014

Dobra sprzedaż TechniSat Digital

TechniSat Digital miało ostatnio powody do zadowolenia. W 2012 roku przychody wzrosły o ponad 200%, co dało firmie 686 miejsce w rankingu Lista 2000 ogłoszonym przez „Rzeczpospolitą”.

Przychody ze sprzedaży za 2012 rok wyniosły 452 247 tys. PLN. To aż 223,5% więcej niż w roku poprzednim. Zysk operacyjny producenta z Siemianic wyniósł 5 905 tys. PLN, a zysk netto 4 973 tys. PLN. Na koniec 2011 roku w zakładzie zatrudnionych było ponad 800 osób.

Co takiego działo się w polskim TechniSacie w 2012 roku? Firma rozpoczęła produkcję urządzeń dla Cyfry+. Dekodery DiGYBOXX HD C+ pojawiły się w sprzedaży w sierpniu zeszłego roku. Wcześniej, w marcu 2012 roku, dyrektor TechniSat Digital Jerzy Radek mówił o pierwszym radiu samochodowym wyprodukowanym w zakładzie w Siemianicach. - 28 marca zostało uruchomione, a wcześniej wyprodukowane całkowicie w naszej firmie, radio samochodowe. To wielki dzień, kamień milowy, który świadczy o naszym rozwoju – komentował Jerzy Radek.

Także w 2012 roku firma rozpoczęła wdrażanie japońskiego systemu organizacji i zarządzania pracą „5S” (od słów: selekcja, systematyka, sprzątanie, standaryzacja, samodyscyplina).

Grupa TechniSat projektuje i produkuje urządzenia elektroniki użytkowej, jak również produkty informatyczne – wszystko to na terenie Unii Europejskiej. Od czasu założenie w 1987 roku, grupa jest wiodącym dostawcą urządzeń do odbioru telewizji satelitarnej oraz produktów technologii cyfrowej w Niemczech i Europie.

Dziś TechniSat produkuje cyfrowe odbiorniki do odbioru telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej (DVBS/-C/-T). Dodatkowo TechniSat oferuje multiswitche, stacje czołowe, akcesoria instalacyjne, itd.
Co więcej, TechniSat zdobył pozycję wiodącego producenta wysokiej jakości telewizorów LCD, samochodowych odbiorników radiowych i systemów nawigacyjnych, a także komponentów komputerowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1