reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 29 września 2008

Renault zwalnia 2 tysiące pracowników w Europie

PAP podaje, iż francuski koncern samochodowy Renault zapowiedział w czwartek likwidację 2 tysięcy miejsc pracy w swoich filiach w 19 krajach Europy.
To już kolejne masowe zwolnienia w Renault po ogłoszonej na początku września redukcji 4 tysięcy etatów w samej Francji. Plan zwolnień, podyktowanych według firmy ogólną recesją na rynku samochodowym, dotknie przede wszystkim pracowników sektora handlowego firmy, ominie zaś personel zatrudniony bezpośrednio przy produkcji.

W samym Renault zatrudnionych jest 41.7 tysięcy osób, natomiast w całej grupie kapitałowej, obejmującej również Dacia, joint venture z Samsung oraz kilka innych spółek, pracuje 130.2 tysiąca osób. Spośród zatrudnionych w samym Renault, jedynie 14.7 tysiąca to osoby bezpośrednio produkcyjne.

Około 900 z 2 tysięcy likwidowanych stanowisk znajduje się we Francji, jednak oszczędności dotkną również nieomal wszystkie fabryki Renault, w tym w szczególności te zlokalizowane w Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Dyrekcja firmy planuje obniżyć zatrudnienie przede wszystkim w następstwie dobrowolnego odejścia pracowników za odprawą bądź też likwidacji stanowiska pracy po przejściu danej osoby na emeryturę.

Obecnie Renault ma 19 fabryk w Europie oraz jedną w Afryce, cztery w Azji oraz pięć w Ameryce Południowej i Środkowej. Rocznie koncern wytwarza 2.6 miliona aut.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1