reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 29 września 2008

Renault zwalnia 2 tysiące pracowników w Europie

PAP podaje, iż francuski koncern samochodowy Renault zapowiedział w czwartek likwidację 2 tysięcy miejsc pracy w swoich filiach w 19 krajach Europy.
To już kolejne masowe zwolnienia w Renault po ogłoszonej na początku września redukcji 4 tysięcy etatów w samej Francji. Plan zwolnień, podyktowanych według firmy ogólną recesją na rynku samochodowym, dotknie przede wszystkim pracowników sektora handlowego firmy, ominie zaś personel zatrudniony bezpośrednio przy produkcji.

W samym Renault zatrudnionych jest 41.7 tysięcy osób, natomiast w całej grupie kapitałowej, obejmującej również Dacia, joint venture z Samsung oraz kilka innych spółek, pracuje 130.2 tysiąca osób. Spośród zatrudnionych w samym Renault, jedynie 14.7 tysiąca to osoby bezpośrednio produkcyjne.

Około 900 z 2 tysięcy likwidowanych stanowisk znajduje się we Francji, jednak oszczędności dotkną również nieomal wszystkie fabryki Renault, w tym w szczególności te zlokalizowane w Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Dyrekcja firmy planuje obniżyć zatrudnienie przede wszystkim w następstwie dobrowolnego odejścia pracowników za odprawą bądź też likwidacji stanowiska pracy po przejściu danej osoby na emeryturę.

Obecnie Renault ma 19 fabryk w Europie oraz jedną w Afryce, cztery w Azji oraz pięć w Ameryce Południowej i Środkowej. Rocznie koncern wytwarza 2.6 miliona aut.
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1