reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 26 września 2008

Sąd oddalił wniosek Zatry o upadłość Optimusa

Przyczyną wniosku o upadłość Optimusa było unieważnienie przez sąd emisji akcji Optimusa, skierowanej do właściciela Zatry.
Michał Dębski, prezes i właściciel Zatry, domaga się od Optimusa 3,9 mln zł za przekazane Optimusowi akcje Zatry. W zamian za udziały w Zatrze, Dębski objął 3,9 mln akcji Optimusa, w ramach emisji kierowanej. Emisję przeprowadził zarząd bez zgody WZA i głównego udziałowca Optimusa, Zbigniewa Jakubasa. Po ponad roku sąd uznał, że akcje nie są ważne i zostały one wykreślone z KRS.

Zatra ze Skierniewic zajmuje się masową produkcja elementów indukcyjnych, produkcją zasilaczy i opraw do wysokoprężnych lamp sodowych stosowanych w doświetlaniu roślin (produkcja prowadzona pod marką PlantGro) oraz montażem komputerów. Od stycznia 2006 do listopada 2007 roku ZATRA zajmowała się montażem laptopów oraz komputerów stacjonarnych dla spółki Optimus S.A., prowadziła dla niej również centrum magazynowe i dystrybucyjne. Obecnie głównymi odbiorcami usług są General Electric, Legrand Polska, Hager Polo, OZAS-ESAB i Eurosystems (USA). W roku 2006 sprzedaż firmy wyniosła 16.2 miliona złotych.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-1