reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander-fediachov-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 września 2013

„Rynek telekomunikacyjny jest stabilny”

W obliczu niezwykle szybkich przemian zachodzących na rynku telekomunikacyjnym, należy trzymać rękę na pulsie. Aby reagować na te zmiany, Ericsson inwestuje 15% rocznych przychodów w badania i rozwój.

Valter d'Aviano, szef regionu Zachodniej i Centralnej Europy w Ericssonie mówi w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” o rynku telekomunikacyjnym w Europie i działaniach szwedzkiej spółki. d'Aviano podkreśla, że w ostatnim czasie zmienił się sposób korzystania z usług telekomunikacyjnych przez konsumentów, którzy w coraz większym stopniu korzystają z przesyłania wideo przez sieć mobilną. Rośnie więc zapotrzebowanie na bardziej zaawansowane technologie – na przykład 4G. Może to być szansa na

- Powiedziałbym (..) - intuicyjnie - że dziś cały rynek telekomunikacyjny jest stabilny w porównaniu z 2012 roku – ocenia Valter d'Aviano w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”
przełamanie stagnacji, która dotknęła rynek telekomunikacyjny. - Jeśli spojrzeć na inne rynki, poza Polską, sieci LTE zostały uruchomione głównie w Stanach Zjednoczonych i w Azji: w Japonii i w Korei Południowej. Teraz kolej na Europę – mówi Valter d'Aviano.

Jeśli chodzi o samą firmę Ericsson, to spółka przekształca się pod względem struktury przychodów i pozycji rynkowej. - Tzw. usługi zarządzane, za które niegdyś odpowiadałem stanowią już 13% przychodów grupy Ericssona, to my wybudowaliśmy około połowę działających na świecie sieci LTE. Sądzimy więc, że pod względem przychodów ze sprzedaży infrastruktury i usług jesteśmy numerem jeden na świecie - ocenia rozmówca „Rzeczpospolitej”.

Ericsson inwestuje też w firmy specjalizujące się w obsłudze mediów i telewizji, ale nie zamierza całkowicie rezygnować z produkcji urządzeń końcowych. Jednym z obszarów, w którym spółka jest cały czas obecna jest produkcja modemów.

Kilka tygodni temu Ericsson uruchomił wartą około 800 mln EUR wirtualną, posadowioną w chmurze sieć wewnętrzną, wyposażoną w rozwiązania Ericssona, z której korzystać mogą pracownicy rozsianych po świecie laboratoriów i spółek.

---
Źródło: Rzeczpospolita
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 11 2019 20:28 V11.10.27-2