reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrey-burmakin-dreamstime.com Nauka | 23 września 2013

6,5 mln PLN dla „Brokerów Innowacji”

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka przedstawiła nazwiska 30 laureatów I edycji konkursu „Brokerzy Innowacji”.

Brokerzy innowacji wyłonieni w ramach pierwszej edycji będą mieli za zadanie m.in. inicjowanie procesów komercjalizacji wyników badań naukowych, zakładania spółek typu spin off oraz zawierania umów licencyjnych. Zajmą się nie tylko tworzeniem sieci kontaktów i organizacją spotkań przedsiębiorców z naukowcami, ale też przygotowywaniem wykazów projektów badawczych posiadających wysoki potencjał komercyjny.

- Stoi przed Państwem trudne i ważne zadanie. Będziecie odpowiedzialni nie tylko za poprawę relacji nauki z biznesem, ale także za aktywizację kadry akademickiej w dziedzinach, które składają się na tzw. innowacyjność, czyli reagowanie na potrzeby przemysłu, zgłoszenia patentowe, zakładanie spółek celowych – powiedziała minister Kudrycka podczas spotkania z laureatami. – To w dużej mierze od Państwa pracy zależy, czy na uczelniach powstaną warunki do optymalnego wykorzystania zwiększonych funduszy na badania i inwestycji w infrastrukturę badawczą – dodała minister Kudrycka.

- Mamy programy wspierające współpracę nauki z biznesem, ale brakowało nam na uczelniach osób zajmujących się bezpośrednio komercjalizacją wyników badań. Program „Brokerzy innowacji” wychodzi doskonale naprzeciw temu zapotrzebowaniu. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju gotowe jest wspierać działalność brokerów - zaznaczył uczestniczący w spotkaniu dyrektor NCBR prof. Krzysztof Kurzydłowski.

Każdy broker innowacji otrzyma stałe honorarium w wysokości nawet 5,9 tys. PLN brutto miesięcznie oraz dodatki specjalne za doprowadzenie do zawarcia umowy licencyjnej (7 tys. PLN brutto) i za doprowadzenie do założenia spółki typu spin off (9 tys. PLN brutto). Ponadto brokerzy będą mogli poszerzać swoje kompetencje podczas cyklu szkoleń organizowanych i finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

---
Źródło: © Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-1