reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© swinnerrr-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 września 2013

OLED – małe szanse na sukces

Technologia OLED może nigdy nie odnieść sukcesu rynkowego – twierdzi Paul Peng, prezes AU Optronics (AUO).

Koszty produkcji wielkoformatowych paneli OLED są na tyle wysokie przy słabej wydajności, że ta technologia może nigdy nie wyprzedzić pod względem popularności TFT LCD – uważa prezes AUO, firmy, która jest jednym z największych dostawców matryc LCD na świecie.

Według Paula Penga najlepsze perspektywy maja przed sobą telewizory Ultra HD TV. Producenci rozpoczęli już na dobre wprowadzanie tych produktów na rynek, współpracują też z nimi dostawcy treści. Peng wspomina też o nowej technologii Ultra HD HCG/WCG, dostarczającej obraz lepszej jakości i lepiej odwzorowującej kolory, która wzmocni pozycję telewizorów LCD w porównaniu z OLED TV.

AUO produkuje na razie panele OLED niewielkich rozmiarów i, jak zapewnia prezes, jest też w stanie produkować duże rozmiary tych matryc. Jednak w opinii spółki, to TFT LCD będzie najbardziej rozpowszechniona na rynku, bo producenci zainwestowali już 150 mld USD w tę technologię.

Co więcej, Peng uważa, że OLED może podzielić los innych technologii, którym nigdy nie udało się zdobyć popularności, takich jak field emission display (FED) czy surface-conduction electron-emitter displays (SED).

---
Źródło: Digi Times
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-2