reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alinoubigh-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 września 2013

Nowości z żywieckiej firmy ELCAD

Firma ELCAD z Żywca rozpoczęła wdrożenie do seryjnej produkcji nowego cyfrowego odbiornika IP TV z tunerami 1xDVB-T + 2xDVB-S2 + IP.

Odbiornik jest oparty nowych procesorach firmy STi typ: STiH237, STiH273, STiH207.
Nowe procesory pozwalają na prawidłową i szybką obsługę przeglądarki internetowej oraz pracę z najnowszym standardem cyfrowej telewizji systemem HbbTv wprowadzonym przez TV Polska.

ELCAD zapowiada wdrożenie do produkcji drugiej serii wysokowydajnych procesorów o mocy obliczeniowej 7500 DMIPS opartych na procesorach 2 x ARM Cortex z zegarem 1.5GHz. Dekodery te będą posiadały 8 tunerów DVB-S2/T co pozwoli na oglądanie jednocześnie 8-miu użytkownikom niezależnie programów i przesyłanie ich po IP do 8 dowolnych odbiorników IP w domu (tablet, telefon, komputer. Itp.). Oznacza to rewolucję w systemie domowej cyfrowej TV. Każdy z ośmiu użytkowników będzie miał dostęp do wspólnego dysku twardego z filmami oraz do Internetu i serwerów filmowych w sieci.

Nowy zakład produkujący polskie cyfrowe odbiorniki kablowe, satelitarne i naziemnej cyfrowej TV w Żywcu projektuje i tworzy oprogramowanie oraz montuje płyty elektroniczne na nowoczesnej, automatycznej linii.

Dyrektor techniczny Janusz Michniowski zapowiada jeszcze jeden nowy produkt który planuje wdrożyć do seryjnej produkcji: IHOM czyli INTELIGENTNY DOM sterowany i nadzorowany

- Przystępna cena całego zestawu IHOME jaki i łatwość obsługi pozwoli na pozyskanie klientów w całej Europie – mówi Janusz Michniowski.
przez nowy cyfrowy dekoder. Takie rozwiązanie pozwala wyświetlić na ekranie TV, telefonu, tabletu lub komputera wszystkich informacji o zarządzanym domu. W ten sposób cyfrowy dekoder staje się multimedialnym, wielofunkcyjnym domowym komputerem pozwalającym na oglądanie TV, sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją, oświetleniem i systemem alarmowym. Użytkownik z dowolnego miejsca, z pracy, podczas wycieczki, nawet z zagranicy będzie mógł zarządzać domem poprzez telefon, otrzymywać powiadomienia o alarmach, oglądać obraz z kamer IP czy nagrane filmy.

Jest to bardzo trudny technologicznie produkt z zastosowaniem najnowszych pamięci typu DDR3, procesorem wielordzeniowym oraz wielowarstwową płytą obwodu drukowanego. Wszystkie moduły sterujące będą łączyły się z dekoderem droga radiową (nie będą potrzebne żadne kable z dekodera), co pozwoli na szybki i łatwy montaż w każdym domu.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 11 2019 20:28 V11.10.27-2