reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© enruta-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 czerwca 2013

Inter Groclin zamierza zwiększyć przychody i zatrudnienie

W związku z uruchomieniem produkcji wiązek, Inter Groclin chce zwiększyć zatrudnienie w zakładzie w Grodzisku Wielkopolskim o 750 osób .


- Do końca 2013 roku chcemy zwiększyć zatrudnienie o 750 osób. Na koniec roku może ono wynieść 3,8 tys. pracowników - powiedział dla PAP prezes Zbigniew Drzymała. Zarząd Inter Groclin Auto (ICA) ogłosił prognozę przychodów ze sprzedaży i zysku EBITDA na 2013 rok:
  • przychody ze sprzedaży: 290 mln PLN
  • EBITDA: 26 mln PLN
Prognoza została podana przy założeniu, że 100% udziałów w Kabel Technik Polska uda się przejąć do końca czerwca. Ale to nie wszystko. - W wyniku realizacji przyjętej strategii połączenia spółek Inter Groclin Auto S.A. i Kabel Technik Polska Sp. z o.o. (KTP) faktyczny potencjał nowo powstałej grupy kapitałowej wynosić będzie w roku 2013 na poziomie przychodów ze sprzedaży – 367 mln PLN oraz wskaźnika EBITDA 30,5 mln PLN - podaje spółka w oficjalnym komunikacie. Co więcej, prezes Zbigniew Drzymała mówi dla PAP, że spółka chce powrócić w ciągu najbliższych dwóch lat do rocznych przychodów na poziomie 500 mln PLN. Pomóc ma w tym z pewnością połączenie z KTP. - Groclin wnosi do połączonego podmiotu duże moce produkcyjne, zasoby pracy i procedury korporacyjne. KTP ma natomiast duży i zdywersyfikowany branżowo portfel wysoko marżowych kontraktów i perspektywy dynamicznego wzrostu. Spodziewamy się wielu efektów synergii - powiedział prezes KTP, André Gerstner. - Wejście w nowy segment to dla Groclinu szansa w obliczu trudnych lat, które czekają branżę motoryzacyjną - dodał prezes Drzymała. W wywiadzie udzielonym telewizji TVN CNBC Zbigniew Drzymała podkreślił ważną rolę utworzonego własnego działu badań i rozwoju, który umożliwi firmie zdobycie nowych kontraktów. W zeszłym roku IGA odnotował 175,2 mln PLN przychodów oraz 2,1 mln PLN zysku netto. --- Źródło: komunikaty IGA, PAP
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 12 2019 07:31 V14.7.10-1