reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© RGB Technology Przemysł elektroniczny | 27 maja 2013

RGB Technology zwiększa moce produkcyjne o 250%

Spółka zakończyła w tym roku projekt, którego celem było uruchomienie produkcji wyświetlaczy LED piątej generacji opracowanych w dziale rozwoju firmy.


O inwestycjach w firmie opowiada Wojciech Małyszewicz, współwłaściciel RGB Technology - W ramach projektu wyposażyliśmy świeżo wybudowaną hale produkcyjną w niezbędną infrastrukturę oraz wdrożyliśmy nowy podział funkcjonalny pomieszczeń. Dokonaliśmy również modernizacji i przystosowania do potrzeb produkcyjnych i administracyjnych istniejącego budynku. Jednak najważniejszy był zakup przeszło 30 maszyn i urządzeń przyśpieszających i automatyzujących procesy produkcyjne w naszym zakładzie
W ramach projektu firma RGB Technology wyposażyła nową halę w ponad 30 maszyn i urządzeń, które przyspieszyły i zautomatyzowały procesy produkcyjne.
(min. linia do montażu SMD, robot hermetyzujący ciekłym polimerem, frezarka CNC o stole roboczym 2mx3m, urządzenie do wytwarzania obudów z płyt kompozytowych). Dodatkowo zakupiliśmy licencje na oprogramowania wspomagające projektowanie elektroniki, mechaniki jak i wspomagające procesy produkcyjne, magazynowe oraz sprzedażowe. Łączny koszt modernizacji istniejącego budynku, budowy hali produkcyjnej oraz rozbudowy parku maszynowego wyniósł przeszło 4,5 mln PLN. Całkowita kwota projektu współfinansowanego ze środków UE to ponad 2,5 mln PLN, z czego środki kwalifikowane to 1,535 mln PLN, a kwota premii technologicznej (wypłaconej) wynosi prawie 921 tys. PLN. Przedsięwzięcie rozpoczęło się w grudniu 2011 roku, a zakończyło w styczniu bieżącego roku. Wojciech Małyszewicz zwraca uwagę na innowacyjne rozwiązania stosowane w procesie produkcji - Do wytwarzania nowych urządzeń piątej generacji wykorzystaliśmy szereg rozwiązań opracowanych w naszym dziale rozwoju produktu i chronionych przez urząd patentowy w Polsce, jak i w Europie. Można tu wymienić technologię procesu hermetyzacji ciekłym polimerem, technologię zastosowania powłoki antyrefleksyjnej. Używamy także najnowszych układów sterujących diodami oraz wysoce wydajnych procesorów przetwarzających dane. Wspomniane rozwiązania wpłynęły na poprawę istotnych parametrów urządzeń, takich jak zmniejszenie poboru mocy, redukcja wagi, zwiększenie kontrastu czy modułowość pozwalająca na budowanie urządzeń nie tylko płaskich, ale również zaokrąglonych. Równie ważne jest jednak zredukowanie kosztów produkcji, co osiągnięto dzięki umaszynowieniu oraz wdrożeniu nowoczesnego systemu zarządzania. - Już w tym roku zaczynamy odczuwać pozytywne sygnały po realizacji inwestycji i wdrożeniu do produkcji urządzeń 5G, gdyż poziom eksportu sięgnął 50% obrotu, co napawa nas ogromną satysfakcją i pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość – ocenia Wojciech Małyszewicz. © RGB Technology --- RGB Technology to polski producent wyświetlaczy LED. W zakładzie w Tymieniu w województwie zachodniopomorskim produkowane są zewnętrzne telebimy informacyjno-reklamowe, wyświetlacze graficzno-tekstowe, tekstowe, wyświetlacze do wag oraz zegary i termometry.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-2