reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© roza-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 kwietnia 2013

Intel: Q1 na plusie, ale zysk mniejszy niż w 2012 roku

Przychody Intela za pierwszy kwartał 2013 roku wyniosły 12,6 mld USD, analitycy Bloomberga spodziewali się 12,8 mld USD.


Intel jest liderem rankingu największych dostawców półprzewodników za 2012 rok ogłoszonego przez IHS iSuppli. Pierwszy kwartał 2013 roku wypadł niemal tak, jak wynikało z przewidywań analityków. Zysk operacyjny spółki to 2,5 mld USD, a zysk netto: 2 mld USD.
- W pierwszym kwartale Intel wypracował dobre wyniki w niezbyt sprzyjających warunkach rynkowych. Jestem podekscytowany tym, co czeka naszą firmę – komentuje Paul Otellini, prezes i dyrektor generalny firmy Intel.
- Rozpoczęliśmy dostawy kolejnej generacji procesorów do komputerów PC, przedstawiliśmy nową rodzinę produktów do mikroserwerów, a w tym kwartale zaoferujemy nowe procesory do tabletów i smartfonów. Przejście w tym roku na technologię 14nm znacząco podniesie wartość, jaką oferuje architektura i proces technologiczny Intela dla klientów i rynku – mówi Paul Otellini, prezes Intela. Mimo rekordowych spadków na rynku PC, sytuację Intela ratują zwiększone zamówienia na układy scalone do serwerów. Wyniki za Q1/2013, chociaż według opinii ekspertów są zadowalające, to znacznie spadły w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zysk netto w Q1/2012 wyniósł 2,74 mld USD, a przychody w tym okresie: 12,9 mld USD. Intel ogłosił jednocześnie prognozy na kolejny kwartał oraz na cały rok 2013. Producent podtrzymuje swoje wcześniejsze oszacowania i przewiduje niewielki, jednocyfrowy wzrost przychodów za cały rok. Natomiast przychody w drugim kwartale mają się kształtować na poziomie 12,9 mld USD. Intel spodziewa się marż na poziomie bliskim 60%. Od maja w fotelu prezesa spółki Intel ma zasiąść następca Paula Otelliniego, na razie nie wiadomo jeszcze, kto nim zostanie.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 11 2019 16:34 V14.7.10-2