reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© steve-mann-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 lutego 2013

Trendy technologiczne na 2013 r.

Druk 3D i organiczna elektronika – między innymi te technologie czeka rozwój w 2013 roku.
Global Agenda Council podczas Światowego Forum Ekonomicznego zaprezentowała 10 wschodzących technologii na 2013 rok. Przedstawiamy pięć z nich.

OLEV Online Electric Vehicle
OLEV to pojazd elektryczny wykorzystujący indukcję elektromagnetyczną. Te samochody wymagają pięć razy mniej energii niż standardowe samochody elektryczne, a w dodatku są bardzo efektywne energetycznie.

Teledetekcja (remote sensing)
Takie rozwiązania mogą znaleźć zastosowanie w diagnostyce medycznej lub na przykład w branży motoryzacyjnej. Dzięki czujnikom zamontowanych w samochodach, pojazdy mogłyby wykrywać swoją obecność (i na przykład utrzymywać stałą odległość między sobą na drodze), co usprawniłoby płynność ruchu i zmniejszyłoby liczbę wypadków.

Samonaprawiające się materiały
Materiał, który rozdarty sam się naprawi? To na pewno przydałoby się w wielu sytuacjach, chociaż producenci niekoniecznie byliby zachwyceni, gdybyśmy nie musieli co chwilę kupować nowych produktów.

Druk 3D
Według niektórych drukarki 3D przyniosą światu kolejny przełom technologiczny. Sceptycy wskazują na trudności z profesjonalnym projektowaniem drukowanych elementów. Tak czy inaczej – o tym się mówi, to się rozwija.

Organiczna elektronika i fotowoltaika
Coraz więcej uwagi poświęca się rozwiązaniom przyjaznym dla środowiska, więc i stosowanie paneli fotowoltaicznych staje się coraz popularniejsze. A jeśli chodzi o drukowaną elektroniką, to jest ona bez porównania tańsza od krzemowych półprzewodników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2