reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jennifer-pitiquen-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 lutego 2013

Gdzie buduje się iPada

Płyta główna iPada składa się z chipów powstałych w fabrykach na całym świecie, które ostatecznie montowane są w chińskich zakładach. Skąd konkretnie pochodzą moduły iPada?
Magazyn "Chip" postanowił przyjrzeć się płycie głównej iPada i sprawdzić gdzie powstały poszczególne moduły z 45 mikroukładów obecnych na płycie. Oto lista kilku z nich:
  • Apple 343S0561: układ odpowiedzialny za zarządzanie energią, zaprojektowany przez Dialog Semiconductor, Niemcy
  • Apple A5X: procesor ARM, produkowany przez Samsunga, technologia 45 nm, prawdopodobnie Korea Południowa
  • THGVX1G7D2GLA08: moduł pamięci półprzewodnikowej NAND, 16 GB, Toshiba, technologia 24 nm, prawdopodobnie fabryka Fab 5 w Japonii
  • MDM9600: moduł komunikacji 3G/4G, Qualcomm, który większość swojej produkcji zleca TSMC na Tajwanie
  • 77469: układ wspomagający odbiór sieci komórkowych (W-CDMA/HSD-PA/HSPA+ w pasmie 900 MHz), SkyWorks, która posiada fabryki w USA i Meksyku

Na liście podwykonawców Apple, którzy zajmują się montażem iPadów są firmy Foxconn oraz Pegatron. Największy zakład Foxconnu w Shenzhen niedaleko Hongkongu zatrudnia ponad 400 tys. pracowników, a firma zatrudnia ogółem 1,2 mln pracowników. Mimo szumnych zapowiedzi na temat automatyzacji produkcji w Foxconnie, nadal większość prac odbywa się ręcznie – zatrudnienie ludzi jest tańsze niż zakup maszyn.

---
Źródło: www.chip.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2