reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 września 2012

Mikrokontrolery Vybrid zyskują dwa rdzenie i nowy debuger

Firma Atolli przedstawiła nowe narzędzie do debugowania nowych heterogenicznych mikrokontrolerów firmy Freescale, które wyposażono w rdzenie Cortex-M4 i Cortex-A5. Narzędzie to pozwala na debugowanie obu rdzeni, w tym samym czasie.
Firma Freescale ma w swojej ofercie nowe heterogeniczne mikrokontrolery Vybrid, które wyposażono w dwa rdzenie ARM Cortex-M4 i Cortex-A5. Heterogeniczna architektura pozwala zwiększyć wydajność, poprzez możliwość lepszego gospodarowania wykonywanymi zadaniami, dostosowanymi do ich charakterystyk. Pozwala to również lepiej zarządzać przerwaniami.

Układ został przemyślany w taki sposób, by bazowe funkcje układu (takie jak wspomniane zarządzanie przerwaniami) wykonywał rdzeń Cortex-M4, podczas gdy A5 zajmie się wykonywaniem zadań związanych z grafiką bądź komunikacją.

Do procesora Vybrid stworzono specjalne narzędzie do debugowania o nazwie TrueSTUDIO v3.2, dostarczane przez firmę Atolli. Wspiera ono w pełni nową rodzinę procesorów Vybrid, oferując debugowanie RTOS, z wykorzystaniem takich technologii jak OpenRTOS, FreeRTOS, ThreadX i embOS. Zapewnia ono również zintegrowany interfejs do Micrium uC/Probe, dla uC/OS-III.

Zawiera w tym optymalizację kompilatora C/C++, a także program do śledzenia (tracing) kodu w czasie rzeczywistym, co z pewnością ułatwi pracę wielu programistom. Znajdziemy tu również układ śledzenia SWV (linii szeregowej). Narzędzie to pozwala na jednoczesne debugowanie obu rdzeni w czasie rzeczywistym.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1