reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 kwietnia 2012

Sterownik gwarantujący wysoki współczynnik mocy

Allegro Microsystems przedstawia sterownik diod LED zaprojektowany przez Sanken Electric. To wysoce zintegrowany, zaawansowany sterownik diod LED. Wyposażony jest w wiele podzespołów, wliczając w to liczne zabezpieczenia.
Firma Allegro Microsystems przedstawiła sterownik diod LED, mający wzbogacić ich ofertę sprzedażową. LC5540LD/LF to układ zaprojektowany przez Sanken Electric. Stworzono go z myslą o zapewnieniu wysokiej wartości współczynnika mocy, przy maksymalnym uproszczeniu konstrukcji gotowego projektu.

Sterownik ten jest wysoce zintegrowanym układem, zawierający w sobie układ startowy, w tym miękkiego startu (soft-startu), a także asystę napięcia wstępnego, co ma pomóc w osiągnięciu maksymalnej wydajności startowej i zmniejszyć spadek napięcia w trakcie pracy, co pociąga za sobą także zmniejszenie wartości pojemności kondensatorów na wejściu i wyjściu układu.

Innymi zintegrowanymi podzespołami w tym sterowniku są: limiter czasu, LEB (eliminacja migotania) i liczne zabezpieczenia, do których można zaliczyć OCP (ochrona przed zbyt dużym prądem – sterowanie pulsacyjne), OVP (ochrona nadnapięciowa), OLP (przed przeciążeniem) i TSD (termiczna). Trzy ostatnie, po osiągnięciu zadanego progu po prostu odłączają układ.

Budowa tego sterownika jest dwuczęściowa (dual-chip), co przekładać się ma na wysoką wydajność, ale i prostotę konstrukcji, w topologii quasi-resonant. Radzi on sobie także z harmonicznymi, spełniając wymagania standardu IEC61000-3 2 klasy C).

Warto także dodać, że układ integruje w sobie także dedykowany MOSFET na napięcie do 650 V, umożliwiając mu pracę z napięciem przemiennym, w tym naszym polskim sieciowym 230 V i mocą od 20 do 80 W, zależnie od modelu. Układ można przeciążyć do 120-140% nominalnej wartości.

Sterowniki tej serii dostępne są w obudowach DIP8 i TO220, dla lepszego odprowadzania ciepła i lepszego pomiaru generowanego ciepła, co stanowić ma przewagę, nad konkurencyjnymi produktami.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1