reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Verbatim Komponenty | 31 maja 2011

Verbatim stawia na rynek oświetlenia LED i OLED

Verbatim z początkiem 2011 zainicjował działalność na europejskim rynku oświetlenia LED i OLED. Należąca do japońskiej grupy Mitsubishi Chemical Corporation, firma Verbatim kieruje swoją ofertę nowatorskich rozwiązań głównie do klientów indywidualnych.
Verbatim znany jest jako jeden z największych światowych producentów urządzeń do magazynowania danych cyfrowych. Niemal każdy użytkownik komputerów zetknął się z płytami CD, DVD, Blu-ray, dyskami twardymi oraz pendrivami sygnowanymi logiem Verbatim. Spółka matka, Mitsubishi Chemical Corporation, jest z kolei jedną z największych światowych firm chemicznych. Dzięki know-how oraz rozwiązaniom dostarczanym przez MCC, które ma ponad 60 letnie doświadczenie w produkcji materiałów oświetleniowych, Verbatim zdecydował się wejść na nowy rynek pod własną marką.

Od początku 2011 można w Polsce nabyć żarówki w technologii LED. Obecnie w ofercie znajduje się 14 różnych świetlówek skonstruowanych zgodnie z najwyższymi standardami technologicznymi oraz środowiskowymi. Dzięki temu LED Verbatim zużywają znacznie mniej energii niż konwencjonalne żarówki. Oznacza to, że emitują także mniej CO2, a to pozwala wszystkim efektywniej chronić naszą planetę. Wyjątkową wydajność, wyższą nawet o 85% od tradycyjnej żarówki, diody LED Verbatim zawdzięczają surowcom z jakich są skonstruowane m.in. azotkowi galu i fosforu. Ponadto Verbatim wchodzi także na rynek diod OLED. W kwietniu 2011 r. podczas wystawy Fuorisalone w Mediolanie firma zaprezentowała komercyjne zastosowanie diod OLED w panelach oświetleniowych.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1