reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Komponenty | 31 maja 2011

Apple opatentuje metodę unikania eksplozji baterii

Niejednokrotnie słyszeliśmy o aferach związanych z wybuchającymi bateriami w laptopach. Apple chce uniknąć takiej wpadki i postanowiło opatentować sposób, który pozwoli uniknąć eksplozji baterii.
Patent złożony przez Apple opisuje „odciążające etui na baterię do urządzeń przenośnych”. Większość przypadków eksplozji baterii, jakie do tej pory odnotowywano, wynikała z wydzielania się wewnątrz niej gazów, co powodowało puchnięcie baterii i wybuch. Proponowane przez Apple etui miałoby zmniejszać ciśnienie wewnątrz ogniwa.

© Patently Apple

Przyczyną wydzielania gazów może być przeładowywanie baterii. 'Litowo-jonowe baterie cylindryczne są wyposażone niejednokrotnie w zawór, który pozwala na zmniejszenie wewnętrznego ciśnienia przed eksplozją. Jednak baterie stosowane w sprzęcie elektronicznym prawie nigdy nie są wyposażone w ten element. Baterie są umieszczane w tanim, lekkim plastikowym etui'. Wersja proponowana przez amerykański koncern ma posiadać specjalne , mało wytrzymałe miejsca wewnątrz, które pękną zanim bateria wybuchnie, uwalniając gazy i zmniejszając ciśnienie.

Źródło: Patenty Apple/Chip.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1