reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 24 maja 2011

Super cienkie szyby dla ekranów dotykowych

Zaprezentowano najcieńszą na świecie szybkę, przeznaczoną do ochrony wyświetlaczy i ekranów dotykowych. Pomimo swojej grubości i bardzo niskiej wagi, posiada bardzo dobre parametry mechaniczne.
Firma AGC, znana jako Asahi Glass Company, zaprezentowała swoje nowe, cienkie szybki dla wyświetlaczy. Przezroczyste płytki mają grubość zaledwie 0.1 mm. Jak zapewnia producent, to najcieńsze szyby na świecie.

Produkując tę szybkę, firma pobiła poprzedni, kwietniowy rekord, wynoszący 0.28 mm. Nowe płytki składają się przede wszystkim z dwutlenku krzemu, tlenku boru i tlenku aluminium. Wolne są od związków alkalicznych, takich jak sód czy potas. Produkt jest więc przyjazny środowisku i nam, użytkownikom.

Wyjątkowymi cechami tej szybki jest jej lekkość, a także giętkość. Pomimo silnych ugięć, nie pęka. Ponadto posiada wszelkie cechy typowego szkła, takie jak doskonała przezroczystość, odporność na temperatury, zadrapania, związki chemiczne, itp.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2