reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Diodes Incorporated Komponenty | 13 maja 2011

Diodes Inc. idzie w stronę dalszej miniaturyzacji

Firma wypuściła nowe produkty, które mają pomóc w dalszej miniaturyzacji komponentów logicznych. Chodzi w tym wypadku o dwubramkowe układy logiczne.
Nowe układy serii 74LVC2G będą umieszczone w bardzo niewielkiej kompaktowej obudowie typu DFN1010, które zajmują powierzchnię tylko 1 mm2. Maksymalna wysokość układów wynieść ma około 0.4 mm.

Niedawno pisaliśmy o tym, że firma wypuściła serię 18 układów logicznych jednobramkowych. Nowa seria ma rozwinąć poprzednią właśnie serię o nowe układy, z dwoma bramkami. Zaliczyć będzie do nich można bufory, inwertery, przerzutniki Schmitta, i inne podobne tego typu.

Nowe układy, podobnie jak poprzednicy, dysponować będą szerokim zakresem napięć pracy, od 1.65V do 5.5V. Bez problemu więc będą mogły pracować w urządzeniach zasilanych z baterii, jak i sieciowo. Pobór prądu szacuje się na około 1uA.

Podczas gdy układy zostaną wyłączone z użycia, zostają zablokowane, by zapobiec przepływowi prądu w przeciwnym kierunku, chroniąc przed uszkodzeniami kostki. Koszt tych układów szacuje się na 0.11 dolara przy zamówieniach w liczbie 10 000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2