reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© VIA Komponenty | 12 maja 2011

To nie koniec x86

Koncern VIA zapowiedział wprowadzenie na rynek nowej serii procesorów dwurdzeniowych Nano. Są to procesory o architekturze x86 wspierające system 64-bitowy.
Nowa linia oznaczona ma być literą „E”. Pierwsze układy będą taktowe częstotliwościami 2 x 1.2 GHz oraz 2 x 1.6 GHz. Wykonane będą w technologii 40nm. Nowe procesory, podobnie jak inne z rodziny Nano X2, będą wspierać instrukcje SSE4 oraz bloki funkcjonalne VT (odpowiedzialne za technologię wirtualizacji).

Dwa rdzenie będą oparte o układy Isaiah, które stanowią podstawę 64-bitowych układów Nano. W nowych układach procesorowych X2 E, znajdziemy także zaawansowane systemy bezpieczeństwa, do których zalicza się szyfrowanie sprzętowe VIA Padlock oraz VIA EAS Security Engine.

Nowe procesory Nano X2 E będą w pełni kompatybilne z poprzednimi wersjami procesorów, w tym także pod względem podstawki, BGA2, dzięki temu nie będzie problemu z użyciem tego układu przy modernizacji sprzętu, w którym podobne układy pracują.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2