reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lane Electronics Komponenty | 10 maja 2011

Mniejsze i lżejsze złącza MIL, lecz o wysokiej wytrzymałości

Firma Lane Electronics zaprezentowała nową serię złączy, micro38999, od firmy Souriau, które cechuje to, że są mniejsze niż ich poprzednicy, lżejsze, a przy tym zachowują wysoką wytrzymałość mechaniczną swoich poprzedników.
Chodzi tu konkretnie o złącza typu MIL-DTL38999, serii III, wyprodukowane przez firmę Souriau. Przeznaczone są one między innymi dla przemysłu, jednakże zaprojektowano je z myślą o zastosowaniach militarnych i lotniczych. Według dyrektora firmy, nowe złącza charakteryzują się najlepszym na rynku stosunkiem wymiarów, do wytrzymałości i wydajności.

Nowe złącza cechują się o 50% mniejszymi rozmiarami w stosunku do poprzedników. Nie pociąga to za sobą spadku wydajności pracy. Nowe złącza, mimo swoich niewielkich rozmiarów, są w stanie wytrzymać wibracje o sile 44g(rms), w temperaturze 125 stopni Celsjusza przez około 8 godzin.

Dostępne są trzy różne sposoby mocowania, do wyboru przez klientów: śrubowy, bagnetowy, wciskowy (push-pull). Można więc dogodnie sobie wybrać to, czego akurat potrzebujemy. Do wyboru mamy także materiały wykończeniowe, do których zalicza się kadm, kobalt i cynk, a także nikiel.

W złączach dostępnych jest 26 wyprowadzeń, do których możemy dołączyć nasze przewody. Możemy wybrać jeden z 5 wzorów (layout'ów). Jak zapewnia producent, nowe złącza tej serii, tak jak poprzednie, cięższe wersje, bez problemu poradzą sobie z przesyłaniem sygnałów wysokiej częstotliwości RF.

Złącza dostępne są w Polsce dzięki firmie Domar, z oddziałem w Warszawie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1