reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 06 maja 2011

Tłumik ze sterowaniem szeregowym oraz równoległym

Często, sygnały, jakie odbieramy trzeba wzmocnić, gdyż są za słabe. Jednak co w sytuacji, gdy sygnał, jaki odbierzemy, będzie zbyt silny? Możemy zatracić niektóre bity, szczególnie te o niskim poziomie napięciowym. Tu przyda się prezentowany układ.
Zaprezentowała go firma M/A-COM Technology Solutions, Inc. To scalony tłumik, który służy do zmniejszenia siły odbieranego sygnału. Cechuje go to, że może być sterowany za pomocą interfejsu zarówno szeregowego, jak i równoległego.

Zaprojektowany został z myślą o pracy w systemach 75Ω i częstotliwości pracy do 1GHz. Wewnątrz możemy znaleźć odpowiedni sterownik TTL/CMOS. Ten 6-bitowy układ, z krokiem co 0.5dB, pobiera podczas swojej pracy zaledwie 4uA, pracując na napięciu 5V.

Dokładność tłumienia szacuje się w granicach +/- 0.15dB. Sam element wprowadza tłumienie własne na poziomie 1.4dB. Układ ma wspomóc dostosowywanie sygnału, w takich urządzeniach jak na przykład tunery RF. Niewykluczone, że przydać się on będzie mógł także w technologii światłowodowej, jak planuje producent.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2