reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© STMicroelectronics Komponenty | 05 maja 2011

Ekonomiczne moduły nawigacyjne

Firma STMicroelectronics wprowadza właśnie nowe moduły kompasów elektronicznych, które mają służyć w urządzeniach podręcznych; Cechują się wysoką precyzją działania.
Układy LSM303DLHC firmy STMicroelectronics, mają podnieść wydajność i precyzję w systemach nawigacyjnych wykorzystujących do pracy kompasy elektroniczne. Nowe układy mają wymiary około 3 na 5 mm i wysokość 1 mm. Pobór prądu jest na poziomie 100mA.

Nowe czujniki integrują w sobie wysokowydajny pomiar ruchu oraz pomiar wartości magnetycznych w każdym kierunku. Całość zbudowano także tak, aby układ był niewrażliwy na temperaturę i cechował się wysoką stabilnością pomiaru.

Wysoka dokładność występuje w całym zakresie pomiarowym, który wynosi +/-16g dla przyśpieszenia liniowego i +/-8 Gaussa^3 dla pomiaru pola magnetycznego. Są to wartości około 60% większe niż inne produkty tego typu. Co więcej, takie parametry osiągnięto, zmniejszając wymiary układu o 40% w porównaniu do innych dostępnych na rynku.

W module zawarto także inne elementy, takie jak programowalna pamięć FIFO, czy czujniki temperatury. Do komunikacji ze światem służą dwa programowalne przerwania. Jak zapewnia producent, układ bez problemu radzi sobie z orientacja 4D/6D.

Do pracy wymaga napięcia z zakresu od 2.16V do 3.6V. Moduł w sprzedaży pojawi się w trzecim kwartale tego roku, w cenie około 2.10 dolarów przy zamówieniach w liczbie sztuk 100 000.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2