reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Analog Devices Komponenty | 04 maja 2011

Programowalny sterownik kontrolujący diody niezależnie od siebie

Nowy sterownik LED zaprezentowała firma Analog Devices. Można go zaprogramować tak, by LEDy generowały światło o różnym natężeniu, a także można wprowadzić różne efekty, tj. mruganie.
Dzięki dziewięciu niezależnym torom prądowym, nowy sterownik może bardzo precyzyjnie kontrolować prąd aż dziewięciu zestawów diod LED. Na każdym z wyjść można podać inny prąd, co przełoży się oczywiście na inną jasność świecenia. Można dzięki temu stworzyć dynamiczne podświetlenie dla niewielkich urządzeń, a także stworzyć bardziej zaawansowane układy sygnalizacyjne.

Można układ zaprogramować także do tego, by diody mrugały, z różnym tempem przygasania i zapalania, stworzyć całe sekwencje, które byłyby generowane automatycznie, oszczędzając na pracy procesora, a co za tym idzie pobieranej przez niego energii.

Nowy układ nosi nazwę ADP8866. Oprócz niezależnych torów prądowych, znajdziemy tutaj także bardzo przydatną pompę ładunku. Pozwala to podnieść wydajność tego układu i rozwiązań na nim opartych. Procesor do pracy w trybie mrugania wymaga tylko 325uA, a w trybie uśpienia, gdy mruganie nie jest wymagane, pobór prądu jest na poziomie 1uA.

Układ można będzie dostać w kompaktowej obudowie typu LFCSP, która ma zmniejszyć zajmowaną powierzchnie na płytce PCB. Układ ma znaleźć zastosowanie w takich układach jak podświetlenie klawiatur, podświetlenie matryc LCD, i wielu innych. Dostępne są również wraz z tym układem płytki ewaluacyjne, które pozwolą na szybką i prostą implementację nowego układu w wielu zastosowaniach, a także przydać się mogą w późniejszej diagnostyce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1