reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NXP Komponenty | 29 marca 2011

Pierwsze multipleksery 10Gbps

Na rynku pojawiły się właśnie nowe, bardzo szybkie multipleksery dwukierunkowe, co oznacza, że mogą spełniać one rolę także demultiplekserów. Częstotliwość przełączania wynosi tu aż 10Gbps.
Układy te dostępne są za sprawą firmy NXP. CBTL02043 to nowoczesne i bardzo szybkie multipleksery (MUX) i demultipleksery (DEMUX) w jednym. Mogą one przełączać sygnał nawet do dwóch różnych miejsc jednocześnie. Wykorzystując tutaj technologię szybkiego przełączania CMOS „pass-gate”, przełącznik 2:1 mux/demux zapewnia bardzo małą impedancję, co pozwolić ma osiągnięcie lepszej przepustowości i zmniejszenie strat generowanych przez układ w trakcie przełączania.

Zaprojektowany on został tak, by zużywać, jak najmniej energii. Niski pobór prądu oraz małe straty generowane podczas pracy sprawiają, że nadaje się on bardzo dobrze do urządzeń o wysokiej przepustowości danych, takich jak mobilne centra rozrywki, PCI trzeciej generacji, USB 3.0, SATA 6Gbps i podobne.

Układy wyposażono w specjalny dodatkowy pin, o nazwie XSD, który służy do usypiania układu, co także ma poprawić jego energooszczędność. Dostępny jest w bardzo cienkiej obudowie DHVQFN20 (20 wyprowadzeń) o wymiarach 2.5 x 4.5 mm2.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2