reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Schuter Komponenty | 15 marca 2011

System V-Lock w nowych złączach

Nowy system ma zapewnić ochronę wtyczek przed niezamierzonym odłączeniem, czy to w wyniku ciężaru własnego, jak i przypadkowego szarpnięcia przez człowieka.
Nowy system, oferowany przez firmę Schurter AG, dostępny będzie wraz z całą gamą wtyków. Nowy typ złącz współpracować ma z kablami, przesyłającymi prądy do 16A. Potwierdza to zgodność z normą IEC 60320. Nowy system polega na dodaniu sprężystego przycisku na wtyczce uniemożliwiający odłączenie wtyku od gniazda (podobnie jak w wtyczkach Ethernet). Aby to zrobić, należy tę blokadę ręcznie zwolnić.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że system niweluje potrzebę konkretnego ustawania złącz, zależnie od umiejscowienia maszyny i wtyku, tak by zminimalizować ryzyko wypadnięcia bądź pociągnięcia kabla z wtykiem. Blokada może być szybko zlokalizowana, dzięki widocznej już z daleka żółtej barwie. Są także łatwo rozróżnialne od tradycyjnych, prostych złączy, wtyków i gniazd.

Minimalna siła potrzebna do wyciągnięcia wtyczki wynosi około 200N (20kg). Mimo tego dodatku, nowe złącza są kompatybilne z wymiarami tradycyjnych gniazd, więc nie ma potrzeby przebudowywania maszyny, czy też frezowania nowych otworów w obudowie maszyn. Wtyki mogą być przydatne szczególnie w urządzeniach medycznych, czy telekomunikacyjnych, gdzie ciągłość przesyłania danych jest istotna.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1