reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 09 marca 2011

Pomiary energetyczne w pojedynczym chipsecie

Nowy układ ma zapewnić cały system pomiarowy, zarządzania i kontroli dla zasilaczy, wszystko to w pojedynczej kostce.
Układ 78M6613 firmy Maxim Intergrated Products oraz Teridian, to układ pomiarowy dla urządzeń mocy. Zawiera także w sobie system zarządzania energią i mocą, a także kompletny system kontrolny. Wszystko to umieszczone jest w pojedynczym chipie (SoC). Sterować ma zasilaczami typu AC/DC.

Nowy chipset ma zapewnić zwiększoną wydajność pracy takich zasilaczy. Układ nie tylko kontroluje pracą tych urządzeń, ale także, a właściwie przede wszystkim, zajmuje się akwizycja danych związaną z pracą tych zasilaczy i generowaniem raportów. Zbiera informacje o poborze mocy i jakości energii w sieci i przekazuje do układów zarządzających. Na podstawie tych danych później może lepiej zarządzać energią, przeznaczając większe jej zasoby tam, gdzie jest to wymagane.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2