reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saelig Komponenty | 07 marca 2011

Sterownik mostka USB -> SATAII

Nowy mikrokontroler umożliwia transfer danych pomiędzy urządzeniami USB w standardzie 3.0 oraz nowymi masowymi pamięciami SATAII.
Nowy układ mikrokontrolera PL2771, zaprezentowała firma Sealig. Jest to kontroler mostka umożliwiającego transfer danych pomiędzy interfejsem USB3.0 a SATAII, 2.6. Prędkość przesyłania danych szacuje się na 5Gbps (giga bitów na sekundę).

Układ zawiera w sobie mikrokontroler 8-bitowy. Całość umożliwia łatwą kontrolę zasilania, tworzenie kopii zapasowych dysku za pomocą jednego tylko przycisku, a także inne możliwości, jakie oferuje standard USB3.0. Układ PL2771 taktowany jest z częstotliwością 30MHz.

Wewnętrzny rdzeń mikrokontrolera działa na napięciu 1.2V, natomiast wejścia i wyjścia operują na napięciach 3.3V. Dostępne są dwa opakowania, 48-pinowe QFN, 64-pinowe LQFP. Układ wspiera także interfejs SPI i I2C. Jest w stanie obsłużyć dyski twarde SATA o pojemności do 4TB.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1