reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Adam Wesołowski Komponenty | 01 marca 2011

Przetwornica o wysokiej sprawności

Normalnie przetwornice obniżające napięcie osiągają sprawności rzędu 95%. Przedstawiona poniżej, cechuje się sprawnością nawet 97%. Kolejny mały kroczek ku doskonałości.
Firma National Semiconductors zaprezentowała swój nowy układ. Jest nim, jak już wspomniano, przetwornica obniżająca napięcie. Wymiary układu są bardzo niewielkie, to znaczy 4.4mm na 6.5mm o wysokości niecałego 1mm. Firma zaprezentowała dwa układy o tej wysokiej sprawności, różniące się parametrami wyjściowymi.

LM21212-1 to układ mogący dać na wyjściu 12A, nie ma tu wbudowanego ogranicznika prądu. Częstotliwość przełączania jest za to zmienna, w zakresie od 300kHz do 1.5MHz. Natomiast LM21215 ma ustaloną częstotliwość przełączania tranzystorów i wynosi ona 500kHz. Jednakże możemy tu ograniczać prąd wyjścia za pomocą rezystora do wartości 15A. Oba układy oferują także regulowane napięcie wyjściowe w zakresie od 3.3V do 1.2V. Zasilane z napięcia 5V.

Służyć mają do zasilania układów cyfrowych, takich jak układy mikroprocesorowe czy FPGA. W układach zawarte są już wysokiej jakości tranzystory FET. Dzięki temu oszczędzamy sporo miejsca na płytce, a projektowanie również jest wygodniejsze.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1