reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 24 listopada 2010

Nowa fabryka 3M we Wrocławiu: aktualizacja

Do czerwca 2011 roku 3M wybuduje we Wrocławiu nową fabrykę 3M, której projekt i główny nadzór nad realizacją inwestycji powierzono PM Group. To już kolejne wspólne przedsięwzięcie tych dwóch firm.
Jak już informowaliśmy 3M zainwestuje w nową fabrykę ponad 60 mln zł. Do czerwca 2011 r. we Wrocławiu powstanie zakład produkujący elementy stosowane do konstrukcji ekologicznych katalizatorów filtrów diesla w samochodach osobowych, ciężarówkach i autobusach. ‘Innowacyjna, chroniona patentami technologia powstawała w laboratoriach 3M kilka lat, przy udziale polskiego zespołu'. Nowa fabryka 3M, która stanie na terenie Europejskiego Centrum Produkcyjnego we Wrocławiu przy ul. Kowalskiej, została zaprojektowana dla 3M przez PM Group.

- Za nami procedura wyłonienia generalnego wykonawcy. Po wmurowaniu kamienia węgielnego rozpoczęły się prace budowlane, a PM Group kompleksowo nadzoruje realizację inwestycji jako inżynier kontraktu - poinformował Witold Michałowski, Project manager PM Group

Jest to już kolejna inwestycja 3M w Polsce, w którą zaangażowany jest PM Group. ‘Współpraca obu firm zaczęła się w 2008 roku, kiedy amerykański koncern zdecydował o budowie we Wrocławiu zakładu na potrzeby przemysłu lotniczego’.

---
PM Group jest międzynarodową firmą architektoniczną, zarządzającą realizacją inwestycjami i zajmującą się doradztwem technicznym dla sektora prywatnego i publicznego. Do jej klientów poza 3M należą także m. in. DELL, LG, Electrolux, czy Funai.

Źródło: BankierPress, profitcomms.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2