reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 września 2019

Wydajne półprzewodnikowe moduły chłodzące dla DLP

Nowe moduły chłodzące Peltiera od Laird Thermal Systems oferować mają dużą wydajność i niezawodność, zapewniając skuteczne chłodzenie układów DLP w samochodowych systemach reflektorów przednich.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Technologia cyfrowego przetwarzania światła (DLP) jest obecnie stosowana w wielu inteligentnych samochodowych systemach reflektorów. Dzięki niej uzyskiwać można ostrzejsze i jaśniejsze światło przed pojazdem. Systemy takie często jednak operują w wysokich temperaturach, zbliżonych nawet do 110 stopni Celsjusza. Dla układów DLP, typową i zalecaną temperaturą maksymalną jest jednak „tylko” 70 stopni Celsjusza. Przekroczenie limitów temperatury DLP grozi problemami z poprawnym działaniem lub po prostu ogólną awarią. Wdrożenie termoelektrycznego modułu chłodzącego HiTemp serii ET, od Laird Thermal Systems, chronić ma wrażliwą elektronikę DLP i zapewniać optymalną wydajność. Seria ta opiera się na efekcie Peltiera zapewnia aktywne chłodzenie punktowe, mogące obniżyć temperaturę nawet o 40 °C poniżej temperatury otoczenia, w zależności od aktywnego obciążenia cieplnego. Nowe moduły Peltiera oferują niezawodną konstrukcję półprzewodnikową, długą żywotność i kompaktową obudowę, która pasuje do ciasnych przestrzeni, a które często występują w samochodowych reflektorach. Ponadto nie tworzą się tu żadne gazy, co niweluje konieczność tworzenia dodatkowych rozwiązań uszczelniających, itp. Seria HiTemp ET została zaprojektowana do pracy w temperaturach od 80 do 150 °C.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-2