reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 04 września 2019

Niemożliwe MOSFETy

Naukowcy z Berlina opracowali nowy typ tranzystorów MOSFET, na bazie rewolucyjnego materiału oraz przy wykorzystaniu specjalnej, zoptymalizowanej jego struktury. Możliwe do uzyskania parametry robią duże wrażenie.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Naukowcy z instytutu badawczego Leibniz-Institut für Höchstfrequenztechnik w Berlinie opracowali nowy typ tranzystorów MOSFET, bazując na tlenku galu ß-Ga2O3. Uzyskali oni, jak zapewniają, niezwykły komponent o przełomowych charakterystykach. Szczegóły można znaleźć w publikacji pod tytułem „Lateral 1.8 kV β -Ga2O3 MOSFET With 155 MW/cm2 Power Figure of Merit”, która ukazała się w IEEE Electron Device Letters. Zaprojektowany przez nich tranzystor był w stanie operować napięciem sięgającym aż 1.8 kV. Co więcej, z powodzeniem mógł pracować z mocą 155 MW/cm2. Osiągnęli unikalne wartości wydajnościowe, zbliżone do teoretycznego limitu materiału tlenku galu, dzięki zoptymalizowanej strukturze warstw i topologii bramki. Podstawę stanowią podłoża z „Leibniz Institute for Crystal Growth”, o zoptymalizowanej strukturze warstwy epitaksjalnej. Umożliwiło to zmniejszenie gęstości defektów i poprawienie właściwości elektrycznych. Efektem tego jest osiąganie niższych rezystancji w stanie włączenia. Specjalna bramka jest centralnym „punktem przełączania” tranzystorów polowych, sterowanych napięciem bramki-źródła. Jej topologia została dodatkowo zoptymalizowana, co pozwala zmniejszyć wysokie natężenia pola na krawędzi bramy. Wszystko to wpływa na osiąganie tak niezwykłych parametrów i ogromnej wydajności. Nie podano jednak dalszych szczegółów, co do praktycznego wykorzystania tej technologii jak na razie.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-2