reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 22 sierpnia 2019

Bezpieczne MCU wieloprotokołowe z bogatym wsparciem bezprzewodowym

Nowe mikrokontrolery od Redpine Signals są zaawansowanymi układami zapewniającymi wysoki poziom bezpieczeństwa, bogate wsparcie komunikacji bezprzewodowej na wielu protokołach i bardzo niskie zużycie energii.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Rutronik wprowadziła na rynek nowy bezprzewodowy mikrokontroler bezpieczeństwa WiSeMCU RS14100 od Redpine Signals. Komponenty te wyposażone zostały min. w kompleksowy podsystem wieloprotokołowy. Są one wyposażone w funkcję wykrywania aktywności głosowej (VAD) i nawet do ośmiu wejść dla pojemnościowych czujników dotykowych. Producent twierdzi, że seria RS14100 oferuje najniższe w branży zużycie energii, co sprawi, że są to komponenty odpowiednie dla aplikacji IoT i innych, niewielkich urządzeń zasilanych z baterii i akumulatorów. Dostępnych jest kilka trybów zasilania, kontrolujących zużycie energii przez system operacyjny, w razie potrzeby. Ultra-niskoenergetyczne układy WiSeMCU zapewniają bardzo niskie zużycie energii w trybie czuwania Wi-Fi, do 50uA. Zintegrowany moduł Bluetooth 5 ma niższe zużycie energii, bardziej niż samodzielne urządzenia Bluetooth 5. Mikrokontrolery te obsługiwać mogą wiele protokołów bezprzewodowych jednocześnie, w tym 802.11a /b/g/n (2,4 GHz i 5 GHz), podwójny tryb Bluetooth 5 i 802.15.4 dla Thread i Zigbee. Sercem jest ARM Cortex-M4, pracujący z częstotliwością 180 MHz, wspierany przez 4 MB pamięci Flash. Cortex-M4 może zapewnić pracę przy niskim zużyciu energii na poziomie 15 uA/MHz. RS14100 oparte są na architekturze strefy bezpiecznej i wykorzystują wiele poziomów bezpieczeństwa. Znajdziemy tu wsparcie dla PUF („Physically Unclonable Function”), akceleratory Crypto HW, Secure Boothloader i bezpieczną aktualizację oprogramowania, a także XIP i liczne funkcje peryferyjne. Ma to służyć zapewnieniu wystarczającego bezpieczeństwa dla aplikacji, takich jak mobilne terminale sprzedaży, inteligentne zamki, urządzenia medyczne lub bezpieczne zamawianie głosowe.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-2