reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 czerwca 2019

Wysoce niezawodne i wydajne przełączniki RF/mikrofalowe

Nowe przełączniki RF/mikrofalowe od Menlo Micro charakteryzują się ekstremalną liniowością i harmonicznymi. Są przy tym wydajne, a przy tym setki razy szybsze i bardziej niezawodne niż ich odpowiedniki mechaniczne.

Firma Menlo Micro zaprezentowała najnowszą serię swoich przełączników RF/mikrofalowych, oznaczonych symbolem ogólnym MM51xx. Pierwsze próbki nowych przełączników można już zamawiać w formie próbek. Przełączniki RF serii MM51xx charakteryzują się ekstremalną liniowością i harmonicznymi, w wielu przypadkach wartością od + 30 dB do + 40 dB lepszą, niż półprzewodnikowe rozwiązania solid-state, jak zapewnia producent. Wszystkie obsługiwać mają duże moce i zachowują stabilną wydajność w znacznie szerszym paśmie, aż do DC. Ich parametry sprawiają, że przełączniki MM51xx RF są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla zestawów filtrów małostratnych, przestrajalnych tłumików czy też anten sterujących, dla wielu różnych systemów radiowych: militarnych i konsumenckich. Dobrze odnajdą się w rozwiązaniach matrycowych dzięki małym gabarytom i dużej gęstości kanałowej, zachowując przy tym niskim poziom strat. Jednym z przykładowych elementów tej serii może być przełącznik MM5130 SP4T, który został zaprojektowany do obsługi poziomów mocy do 25 W i wykazuje mniej niż 0,6 dB strat przy 12 GHz, cechując się przy tym wydajnością na poziomie 3 dB powyżej 20 GHz. Innym przykładem ciekawego komponentu wchodzącego w ramy tej serii może być MM5120, który zawiera zintegrowany sterownik ułatwiający sterowanie przełącznikiem. Ten typ wydajności RF, jaki oferują te przekaźniki, jest zwykle zarezerwowany dla dużych przekaźników mechanicznych RF, które są 50x większe, 1000x wolniejsze i 1000x mniej niezawodne niż produkty wytwarzane przy użyciu technologii Ideal Switch firmy Menlo Micro.
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2021 09:56 V18.15.43-1